امروز سه شنبه 29 آبان 1397
 

 

کد خبر : 6492
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 بهمن 1396 - 21:56
تعداد بازدید : 202
بابلسر، میعادگاه قهرمانان و پهلوانان
صدای مازندران: شهرستان بابلسر، یکی از شهرستانهای قهرمان و پهلوان پرور استان مازندران است که از سالهای دور نام و آوازه ورزشکاران و قهرمانانش زبانزد خاص و عام بوده و هست.

شهرستان بابلسر، یکی از شهرستانهای قهرمان و پهلوان پرور استان مازندران است که از سالهای دور نام و آوازه ورزشکاران و قهرمانانش زبانزد خاص و عام بوده و هست.


به گزارش صدای مازندران، شهری با موقعیت جغرافیایی مناسب برای انجام ورزشهای متعدد از قبیل آبی، ساحلی، دریایی، تیمی و یا انفرادی.


این موقعیت خدادادی نه تنها فرصت مناسبی برای ورزشکاران حرفه ای جهت آماده سازی برای شرکت در مسابقات را فراهم آورده، بلکه موهبتی الهی برای رشد و گسترش هرچه بیشتر ورزش همگانی در سطح شهر و روستا است.


با مروری بر اسامی قهرمانان شهرمان میتوانیم به راحتی دریابیم که این افراد با اتکا به تمرین و ممارست خود و با پشتکار و همچنین هزینه شخصی(با وجود ضعف مالی) توانستند به سکوهای قهرمانی برسند.

بنوعی میتوان گفت که قهرمانی با پوست و خون مردم این سرزمین عجین بوده و هست. نام آورانی چون: جهان پهلوان عبدالله موحد اسطوره کشتی جهان، مرحوم منوچهر برومند قویترین مرد آسیا و مرحوم رمضانعلی تیموری قهرمان پرآوازه آسیا در وزنه برداری، سعید حجازیان (کاپیتان تیم ملی والیبال) و رمضانعلی قاسمی در والیبال، مرحوم حسن رستگار(قهرمان و مربی) و فخرالدین ایمانیان در بوکس، بهرام اسماعیلی(کاپیتان تیم ملی جوانان) و صابر میرقربانی در فوتبال همچنین ورزشکاران معاصری نظیرجعفر غفارنژاد، بهادر مولایی، مهدی طلوتی،حامی خدادادنژاد، مهدی خسروشاهی،مونا خواجه کلایی، علی محمدپور، تکتم آخوندزاده و بسیاری از نخبگان و قهرمانان ورزشی که نامشان رعشه بر اندام رقبایشان می افکند.


اینان مشتی از خروار پیشکسوتان و ورزشکارانی بودند که در ورزش به قهرمانی رسیده اند.

 

همانطور که قبلا اشاره شد، بابلسر بدلیل بهره مندی از موقعیت و موهبت خدادادی از نظر جغرافیایی مستعد همه گیر شدن ورزش در لایه های افراد جامعه شهری و روستایی است.

 

حال سؤالی که مطرح میشود اینست که در زمینه بهرمندی قهرمانان امکانات و اماکن ورزشی چه تسهیلاتی در نظر گرفته است؟

 

در زمینه فعالیت مردم در ورزش همگانی چه تلاشی به عمل آمده؟


آیا زیبنده است که قهرمانان ما تماما با هزینه شخصی جهت آماده سازی و شرکت در مسابقات اقدام نمایند؟

 

بخوبی میدانیم درآمد برگشتی حاصل از اجاره اماکن و سالن های ورزشی دولتی بطور مستقیم به حساب اداره واریز می شود تا در راستای پیشرفت ورزش قهرمانی و گسترش ورزش همگانی هزینه گردد. چه لزومی دارد که منابعی که باید برای ورزش صرف شود، خرج تبلیغات ریاست اداره ورزش در مجلات و روزنامه ها گردد؟

 

باید از جناب رییس پرسید هزینه باشگاهها صرف انجام چه کاری می شود؟ در حالیکه باشگاههای ورزشی و ورزشکارانتان از کمترین امکانات ورزشی برخوردار نیستند؟ و ورزشکارانتان از پرداخت هزینه شرکت در مسابقات عاجزند؟ چه لزومی دارد مکررا گزارش تازه از وضعیت ورزش شهر توسط متولیان ورزش در اختیار مجلات و مطبوعات همسو با شما گذاشته شود بجای آنکه خود مستقیما به میان ورزشکاران رفته و از کم و کیف اوضاع خبر تهیه نمایند؟

 

بهترین راه معرفی خود به عنوان مدیر موفق ورزشی در سطح استان و در بین مسئولین استانی جهت ارتقاء به مدارج بالاتر، کسب کارنامه مورد قبول از طریق هزینه های بجا و درست و همچنین استفاده از مشاوران و متخصصان دلسوز جهت شناسایی نقاط ضعف و قوت جهت تقویت آنهاست. آیا شما از داشتن چنین مشاوران دلسوزی بهره می برید؟ آیا لازم بود بیشتر مشاوران و دست اندرکاران و نزدیکان خود را از شهرستان فریدونکنار انتخاب کنید؟

در بابلسر چه اتفاقی افتاده که حتی مشاوران ورزشی جوانانشان هم باید از فریدونکنار انتخاب شوند؟ آیا در بابلسر متخصص امر ورزش وجود ندارد؟ آیا هیچ کدام از بابلسریها در حد مشورت کردن نبودند؟ خوب است لااقل رزومه ای از این مشاوران خارجی بفرمایید تا همه از اعجازشان باخبر شویم. باید بدانیم که ایشان در کجا شق القمر کرده اند که دسته جمعی آنها را به ورزش بابلسر آورده اید؟

 

به هرحال بنظر میرسد اگر موفقیتی با توسل به مشورت ایشان کسب شده باشد، لزومی به صرف هزینه و گرفتن رپورتاژ برای اعلام آن نیست بلکه میزان موفقیت ورزشکارانی که با توجه به برنامه ریزی شما به عناوین قهرمانی رسیده اند و همچنین میزان گسترش ورزش همگانی و انتشار روحیه نشاط و سرزندگی و سلامت اجتماعی بیانگر آن خواهد بود.


۰
مطالب اشاره شده در خصوص کمبودها در ورزش مستندا به صورت تصویر در دست است.

 
نظر شما