امروز سه شنبه 29 آبان 1397
 

 

کد خبر : 6501
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 بهمن 1396 - 18:12
تعداد بازدید : 93
آماده باش تمامی نیروی‌های راهداری در جاده‌های بارانی و برفی مازندران
صدای مازندران:رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران از آماده باش و استقرار تمامی نیروی‌های راهداری با آغاز بارش برف در جاده‌های کوهستانی استان خبر داد.

 صدای مازندران:محسن هاشمی رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندرانگفت: هم اکنون در جاده چالوس محدوده تونل کندوان شاهد بارش برف و در ارتفاعات با بارش باران و مه آلودگی هستیم.

وی افزود:وضعیت جوی هم اکنون در محدوده ورسک جاده هراز و گدوک جاده سوادکوه با بارش باران و مه گرفتگی همراه است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران با بیان اینکه بنابر اعلام هواشناسی استان از امشب بارندگی و بارش برف در مناطق کوهستانی آغاز می‌شود، گفت: جاده‌های استان امشب و فردا برفی و یخبندان خواهد بود.

هاشمی از آماده باش و گشت زنی ۳۲۰ راهدار در قالب ۳۳ اکیپ و استقرار ۲۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری شامل لودر، گریدر و نمک پاش در جاده‌های برف گیر استان خبر داد.

وی گفت: ۲۲ باب راهدارخانه نیز جهت عملیات راهداری زمستانی شامل امدادرسانی، اسکان مسافران در راه مانده تجهیز شدند.

هاشمی با بیان اینکه راهداران اکنون در ۱۵ گردنه برفگیر و صعب العبور استان مستقر شدند، افزود: این افراد با همه تجهیزات راهداری تا پایان زمان پیش بینی شده از سوی سازمان هواشناسی، درگردنه‌های برفگیر و صعب العبور برای خدمات رسانی به مسافران مستقر خواهند بود.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران بر همراه داشتن زنجیر چرخ وتجهیزات زمستانی برای آمد وشد در جاده‌های برفی استان تاکید کرد و گفت: مرکز مدیریت راه‌های مازندران با شماره ۱۴۱ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان در مورد آخرین وضعیت راه‌های مازندران است.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که چهار جاده اصلی چالوس، هراز، سوادکوه و کیاسر ، این استان را به پایتخت و دیگر نقاط کشور متصل می‌کند.

 
نظر شما