امروز پنجشنبه 26 مهر 1397
 

 

کد خبر : 6944
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 ارديبهشت 1397 - 14:05
تعداد بازدید : 78
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 :
در ابتدای فصل خرید دانه های روغنی، بیش از 11 تن کلزا از کشاورزان مازندران تحویل گرفته شد
صدای مازندران:مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با بیان این مطلب اظهار داشت: فصل خرید دانه های روغنی در مازندران با خرید بیش از 11 تن دانه روغنی کلزا به ارزش 319 میلیون ریال آغاز شد که با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه جامع گسترش فن آوری نوین خرید تضمینی در صف انتظار پرداخت قرار گرفت.

صدای مازندران،مهندس سید محمد جعفری به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت : این میزان خرید توسط 6 مرکز از 22 مرکز راه اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا  انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با بیان این مطلب اظهار داشت: 22 مرکز خرید در شهرستانهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل و نور آمادگی لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند که در روزهای آینده با توجه به حجم کلزای ارائه شده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، لازم بذکر است 2 مرکز دیگر نیز در صورت نیاز به این تعداد اضافه خواهد شد.

مهندس جعفری تصریح کرد: خرید کلزا در مازندران  در سالجاری بطور مستقیم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 انجام میشود .

وی افزود: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا  با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 28 هزار و 665 ریال تعیین شده است.

جعفری با بیان اینکه مراکز خرید دانه های کلزا با رطوبت بالای 20درصد را تحویل نخواهند گرفت، از کشاورزان خواست  به خاطر شرایط خاص آب و هوایی در برداشت کلزا عجله نکنند زیرا رطوبت بین 10 تا 20درصد را می توانیم تحویل بگیریم و این میزان هم از وزن دانه کم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که کشاورزان عزیز، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید دائر خواهند بود.

 
نظر شما

 

 

پربیننده ترین