امروز چهارشنبه 25 مهر 1397
 

 

کد خبر : 7057
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 خرداد 1397 - 07:45
تعداد بازدید : 39
پیش بینی وضعیت جوی ناپایدار در مازندران
صدای مازندران: مدیرکل هواشناسی مازندران وضعیت جوی استان را در هفته پایانی ماه رمضان و منتهی به تعطیلات عید فطر، ناپایدار و ابری اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی مازندران وضعیت جوی استان را در هفته پایانی ماه رمضان و منتهی به تعطیلات عید فطر، ناپایدار و ابری اعلام کرد.

به گزارش صدای مازندران، سید محمدرضا رضوی با بیان اینکه بر اساس تجزیه‌وتحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز استان، صاف تا نیمه‌ابری و از بعدازظهر و شب با افزایش ابر، وزش باد و به‌ویژه در ارتفاعات با رگبار و رعدوبرق پراکنده همراه است گفت: در روز دوشنبه نیز از بعدازظهر شاهد وزش باد و در ارتفاعات با رگبار و رعدوبرق پراکنده مواجه خواهیم بود.

وی افزود: دمای هوای استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیمه‌ابری تا ابری گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق ، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود و برای روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات آخر هفته صاف تا نیمه‌ابری، در ارتفاعات  در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر ، وزش باد و رگبار و رعدوبرق پراکنده خواهد بود و شنبه هفته آینده نیز آسمان استان نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد وکاهش نسبی دما خواهد بود.

رضوی به کشاورزان و باغداران توصیه کرد تا توصیه های هواشناسی را جدی گیرند و مصرف کود سرک در اراضی شالیزاری و برداشت از مزارع رسیده کلزا و گندم را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی انجام دهند.

مدیرکل هواشناسی مازندران همچنین از باغداران خواست، اعمال روش‌های صرفه‌جویی آب در باغها از جمله ایجاد پوشش مالچ روی خاک یا پوشش حفاظتی و سایه‌بان روی درختان وانجام تغذیه با کودهای مناسب در باغهای جدیدالاحداث میوه‌های سردسیری را مدنظر قرار دهند.

 
نظر شما

 

 

پربیننده ترین