امروز سه شنبه 22 آبان 1397
 

 

کد خبر : 7071
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 خرداد 1397 - 08:52
تعداد بازدید : 66
پرواز ایرلاین وارش از مردادماه برقرار می‌شود
صدای مازندران: استاندار مازندران خاطر نشان کرد: راه‌های دسترسی به فرودگاه باید بسیار مطلوب باشد و همه دستگاه‌های متولی باید همراهی نمایند و توسعه روشنایی و طول باند، پیرامون و مسیر باند باید اتفاق بیفتد.
استاندار مازندران با ابراز امیدواری از اینکه پروازهای ایرلاین وارش از پایان مردادماه امسال برقرار شود، گفت: ایرلاین نیازمند پشتیبانی‌های مختلف در فرودگاه است و باید همه کمک کنید تا تجهیزات زمینی، لوازم و پشتیبانی‌های مورد نیاز ارائه شود.

به گزارش صدای مازندران محمد اسلامی در آیین رونمایی از ایرلاین وارش در فرودگاه ساری با بیان اینکه برای توسعه استان باید همه ظرفیت‌هایی که به ساختن و شکوفایی کشور عشق، امید و باور دارند را فعال کنیم و به‌کار بگیریم، گفت: وظیفه حاکمیت، هماهنگی، تسهیل‌گری، پشتیبانی، هموارسازی امور، حمایت، مراقبت و تامین فضای امن است تا افراد دارای اهلیت وظایفشان را مطابق استانداردها انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه‌های استان و  ظرفیت حمل و نقل هوایی استان وضعیت مطلوبی ندارد، افزود: از روز نخست حضور خود در استان تاکیدات لازم و مذاکرات بالادستی را برای توسعه حمل و نقل هوایی انجام داده‌ام.

استاندار مازندران با بیان اینکه فرودگاه‌ها در کشورهای مختلف یکی از جلوه‌های توسعه یافتگی است، خاطر نشان کرد: راه‌های دسترسی به فرودگاه باید بسیار مطلوب باشد و همه دستگاه‌های متولی باید همراهی نمایند و توسعه روشنایی و طول باند، پیرامون و مسیر باند باید اتفاق بیفتد.

 وی با اشاره به اینکه جابجایی 446 هزار مسافر در فرودگاه‌های استان در سال 95 و رشد 25 درصدی آن به 557 هزار نفر قابل قبول نیست، یادآور شد: جابجایی مسافر در مازندران  باید به 3 میلیون نفر ارتقا یابد.

اسلامی با تاکید بر این که باید فرصت بهره‌مندی از موهبت الهی و طبیعت و دریای زیبای شمال را برای همه مردم ایران و کشورهای منطقه فراهم کنیم، گفت: با تعریف یک بسته سیاحتی، اقامتی، پروازی و پذیرایی و ارائه خدمات سفر هوایی در مسیر رفت و برگشت، این مهم محقق می‌شود و کمک می‌کند که ارز خارج نشود که البته نیازمند ظرفیت حمل و نقل هوایی مستمر قابل برنامه‌ریزی است.

وی افزود: ایرلاین نیازمند پشتیبانی‌های مختلف در فرودگاه است و باید همه کمک کنید تا تجهیزات زمینی، لوازم و پشتیبانی‌های مورد نیاز ارائه شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه امیدواریم پروازهای ایرلاین وارش از پایان مردادماه امسال برقرار شود، عنوان کرد: باید امور مرتبط با پرواز با برنامه و با ضوابط باشد و با یک سیستم یکپارچه و هماهنگ کار پیش برود و این اتفاق باید در تمام فرودگاه‌های استان برای توسعه روابط با کشورهای حاشیه خزر صورت بگیرد و گسترش یابد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 97، اتفاقات خوبی در فرودگاه‌های مازندران رقم خواهد خورد و شاهد نرخ رشد جابجایی مسافر به‌طور همزمان خواهیم بود، گفت: باید بتوانیم ظرفیت بار و مسافر را در فرودگاه‌های استان افزایش دهیم تا پروازها اقتصادی شود و ارگان‌ها، دستگاه‌های دولتی و پروژه‌های ما، رفت و آمدهای خود را با پروازها برنامه‌ریزی کنند و تورها نیز از این توانمندی به‌طور ویژه استفاده کنند.

 
نظر شما