امروز چهارشنبه 25 مهر 1397
 

 

کد خبر : 7106
تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 تیر 1397 - 10:22
تعداد بازدید : 39
با تکرار ادعای نماینده دماوند درباره امامزاده هاشم ( ع ) آمل ؛
دستور روحانی درباره آستان مقدس امامزاده هاشم (ع)
صدای مازندران : این نماینده اضافه کرد: گزارش‌های معاون سیاسی وزارت کشور و وزارت اطلاعات نشان می‌دهد که آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) متعلق به دماوند است و نباید انتقال پیدا کند؛ اما با دستور رئیس‌جمهور و معاون‌ اول رئیس‌جمهور، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور موکلف به پیگیری و بررسی این موضوع شده است.....

صدای مازندران به نقل از

شمال نیوز : نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در پاسخ به سؤالی در مورد کش و قوس‌های مالکیت آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) میان آمل و دماوند ادعا کرد : مسؤولان استان مازندران به دنبال مالکیت بر این آستان هستند؛ در حالی که تمام اسناد و مدارک نشان می‌دهد که آستان امامزاده هاشم (ع) متعلق به دماوند است و در این خصوص، از وزیر کشور و وزیر ارشاد در مجلس سؤال پرسیده‌ام.

به گزارش شمال نیوز ، میرزایی‌نیکو ، با بیان اینکه نقش انجمن‌های مردمی در رفع این مشکل مؤثر است، گفت: علاوه بر مسؤولان استانی، مسؤولان ملی هم این موضوع را در حال پیگیری هستند و آخرین موردی که سازمان اوقاف مکتوب کرده، این است که شاید موضوع انتقال امامزاده هاشم (ع) از دماوند به آمل انجام شود، اما این موضوع دارای مشکلات و معضلات اجتماعی عدیده‌ای است.

 وی اضافه کرد: گزارش‌های معاون سیاسی وزارت کشور و وزارت اطلاعات نشان می‌دهد که آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) متعلق به دماوند است و نباید انتقال پیدا کند؛ اما با دستور رئیس‌جمهور و معاون‌ اول رئیس‌جمهور، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور موکلف به پیگیری و بررسی این موضوع شده است.

به نظر می رسد در این شرایط حساسیت مسئولان استان و نمایندگان مجلس برای حفظ مالکیت منطقه امامزاده هاشم به عنوان یک ضرورت باید در دستور کار قرار گیرد و رایزی ها در سطح ملی از سوی مجمع نمایندگان صورت پذیرفته تا این منطقه مهم و مقدس سرنوشتی همانند دیگر مناطقی که از استان مازندران جدا شده اند نگردد .

شمال نیوز آمادگی دارد تا پیگیری مسئولان استان و نمایندگان مجلس در این خصوص را باطلاع مردم مازندران برساند ./74

 
نظر شما

 

 

پربیننده ترین