امروز چهارشنبه 25 مهر 1397
 

 

کد خبر : 7121
تاریخ انتشار : دوشنبه 08 مرداد 1397 - 09:26
تعداد بازدید : 42
سازمان تبلیغات و اداره کل اوقاف مازندران چه می کنند ؟ !
استاندار : از 3000 مسجد مازندران 2000 مسجد روحانی ندارند !
صدای مازندران : در اینجا باید از دستگاههای متولی مساجد استان مازندران ( سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل اوقاف مازندران ) که در خلق این آمار ناخوشایند بی تقصیر نیستند پرسید که واقعا در طول این سال ها چه کرده اید ؟......

صدای مازندران به نقل از شمال نیوز:  : استاندار مازندران با اشاره به وجود بیش از 3 هزار و ۳۰۰ مسجد و نمازخانه در استان گفت: بیش از 2 هزار مسجد استان فاقد روحانی هستند.   به گزارش شمال نیوز ، محمد اسلامی امشب در نشست با مسئولان کانون‌های فرهنگی مساجد استان با بیان اینکه برخی مساجد استان تنها محل برگزاری مجالس ختم شده اند، اظهار داشت: نداشتن روحانی و برپانشدن نمازجماعت از جمله آسیب ها به شمارمی رود.
وی با تاکید براینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی از موازی کاری و چندگانگی باید پرهیز کنیم، اظهار داشت: مسجدی که روحانی ندارد و یا اینکه فقط نمازجماعت در آن برپا می شود، نمی تواند کارکرد واقعی خود را ایفا کند.

استاندار مازندران، خواهان برنامه ریزی جامع و فرهنگی برای جذب جوانان و نوجوانان به این مراکز فرهنگی شد و گفت: باید نسبت به فعال سازی و تقویت کانون های فرهنگی و هنری در مساجد اقدام و برنامه ریزی کنیم.

اسلامی، موازی کاری را از چالش های مهم جامعه بیان و تصریح کرد: مازندران دومین استان عالم پرور کشور به شمار می رود و نداشتن روحانی در مساجد زیبنده استان نیست.

وی بر لزوم تسریع در ساخت خانه های عالم تاکید کرد و گفت: باید خانه های عالم در تمام طول سال مورد استفاده قرار گیرد و از افراد تحصیل کرده برای خدمت در مسجد بهره گیری شود. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- در اینجا باید از دستگاههای متولی مساجد استان مازندران که در خلق این آمار ناخوشایند بی تقصیر نیستند پرسید که واقعا در طول این سال ها چه کرده اید ؟ چرا با وجود استقرار این اماکن مقدس از اصلی ترین رکن آن که استقرار روحانی برای برپایی نمازجماعت و پاسخگویی به نیازهای مردم است کوتاهی شده است ؟ شمال نیوز آماده انعکاس پاسخ مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی استان و اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران به عنوان دو متولی اصلی این مساجد استان می باشد./74

 
نظر شما

 

 

پربیننده ترین