امروز چهارشنبه 25 مهر 1397
 

 

کد خبر : 7248
تاریخ انتشار : شنبه 14 مهر 1397 - 20:28
تعداد بازدید : 24
غرب مازندران پس از سیل اخیر
صدای مازندران: شهردار مرزن آباد گفت: علیرغم همه اقدامات صورت گرفته، سیلاب به کارخانه شن وماسه سازی شهرداری، پارک رزان، ده منزل مسکونی و زیر سازی برخی از معابر خساراتی وارد و موجب مسدود شدن کانالها گردید.

با هدف حفاظت خاک و پیشگیری از وقوع سیل در غربی ترین مناطق مازندران، با احداث گابیونی وسنگی ملاتی در آبراهه مجل با بودجه ۸۰ میلیاردی درحال انجام است؛ دراین عملیات بندهای گابیونی وسنگی ملاتی باعث جلوگیری از سیل شده وضمن ذخیره سازی سبب حفظ خاک وپوشش گیاهی می شود.


به گزارش صدای مازندران به نقل از سایت سراسری راه شلمچه، درکلاردشت آبگرفتگی درروستای کلنو و مکارود، جاده شکرکوه را شاهد بودیم اما به همت مهندس پورعلی شهردار ونیروهای خدوم واحد خدمات شهری شهرداری ونجاتگران هلال احمر، از طغیان رودخانه و جاری شدن سیل به شهر وروستا وآسیب به منازل کلاردشت جلوگیری به عمل آمد.


برپایه این گزارش کیانوش ردایی شهردار مرزن آباد در حاشیه عملیات امداد و نجات در گفتگویی با بیان اینکه چند روز قبل هشدار سیلاب وبارش شدید اطلاع رسانی شده بود، گفت: علیرغم همه اقدامات صورت گرفته، سیلاب به کارخانه شن وماسه سازی شهرداری، پارک رزان، ده منزل مسکونی و زیر سازی برخی از معابر خساراتی وارد و موجب مسدود شدن کانالها گردید.

 

 


گزارش میدانی تیم راه شلمچه از چالوس نیز نشان می دهد، سیلاب در این شهرستان نیز مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد اما امداد رسانی تیم های عملیاتی و تلاش بی وقفه نجاتگران هلال احمر چالوس، مانع از آبگرفتگی گسترده در مناطق شهری و روستایی گردید اما سیلاب رودخانه گیل کلا چالوس باعث شد یکی از رانندگان تاکسی شهر چالوس به دلیل خفگی ناشی از واژگونی اتومبیلش درزیر گذر تازه آباد جان خود را از دست داد.


این گزارش حاکیست بارش های سیلابی در نوشهر نیز چالش های بسیاری را برای مردم این منطقه از مازندران به همراه داشت اخبار تیم خبری راه شلمچه حکایت از آن دارد روستای عالم کلا و رودخانه گردکل محور سیلابی شدن مسیرها بوده اند در حالیکه  عملیات بازدارنده در راستای جلوگیری از گسترش مسیر سیل در مهمترین رودخانه حوزه شهری پس از ۱۵ ساعت تلاش بی وقفه نتیجه داد.

 

شایان ذکر است پل تنکابن به رامسر  در اثر بارندگی بیش از حد فرو ریخت و همچنین ۲۰ دهنه پل در تنکابن را تخریب کرد.

 

گفتنی است اخبار تکمیلی پس از تأئید نهایی جزئیات آن در همین رسانه منتشر خواهد شد.

 

 
نظر شما

 

 

پربیننده ترین