امروز سه شنبه 29 آبان 1397
 

 

کد خبر : 7261
تاریخ انتشار : شنبه 28 مهر 1397 - 14:00
تعداد بازدید : 17
باغداران در برداشت نارنگی پیش رس عجله کنند
صدای مازندران: مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران افزود: طعمه پاشی با استفاده از پروتئین هیدرولیزات به میزان 2.5 تا 3 لیتر در 100 لیتر آب به همراه 200 سی سی حشره کش مالاتیون ...

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای جلوگیری از خسارت مگس میوه، برداشت میوه های رسیده نارنگی پیش رس و نارنگی انشوی معمولی در کانون هایی که جمعیت آفت بالا است سریع تر انجام شود. 

به گزارش صدای مازندران،عبدالرحمن زاغی درباره افزایش جمعیت مگس میوه در برخی از باغات مرکبات و احتمال خسارت به محصولات پاییزی اظهارکرد: کارشناسان پیش آگاهی در عرصه باغات حوزه عمل برای ردیابی و شناسایی کانون‌ها از طریق بازدیدهای میدانی و افزایش تعداد ایستگا‌ه ها و تله های جلب کننده حضور مستمر داشته باشند. 

وی ادامه داد: باغداران در برداشت میوه های رسیده نارنگی پیش رس و نارنگی انشوی معمولی در کانون هایی که جمعیت آفت بالا است سریع تر اقدام کنند. 

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران افزود: طعمه پاشی با استفاده از پروتئین هیدرولیزات به میزان 2.5 تا 3 لیتر در 100 لیتر آب به همراه 200 سی سی حشره کش مالاتیون با استفاده از سمپاش پشتی تلمبه ای به صورت یک ردیف در میان در قسمت‌های آفتابگیر درخت انجام شود. 

زاغی با بیان اینکه  جمع آوری و دفن هرگونه میوه ریخته شده پای درختان در عمق 50 سانتی متری خاک انجام شود، تصریح کرد: آفت مگس میوه از سال 94 از لیست آفات قرنطینه ای استان خارج شده و هزینه مبارزه بر عهده باغداران قرار گرفت و به همین دلیل هماهنگی با فروشندگان بخش خصوصی برای تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز و ارائه خدمات به بهره برداران ضروری است. 

 
نظر شما