امروز سه شنبه 29 آبان 1397
 

 

کد خبر : 7262
تاریخ انتشار : چهارشنبه 02 آبان 1397 - 14:51
تعداد بازدید : 178
برگزاری همایش توسعه روستایی، کارآفرینی،اشتغالزایی و سرمایه گذاری در مازندران
صدای مازندران: دکتر آزادنیا در پایان تاکید کرد: استان مازندران به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اکولوژیکی استان ارزشمند و پرظرفیتی است

 بیست و چهار آبان ماه سالجاری، برای نخستین بار همایش " توسعه روستایی، کارآفرینی،اشتغالزایی و سرمایه گذاری" با هدف آموزش،بحث و تبادل نظر جهت ایجاد بستر مناسب به منظور دانش افزایی دهیاران و اعضای شوراهای روستایی و با حضور این افراد همچنین صاحب نظران و دانشگاهیان، مسئولانی از وزارتخانه های صنعت،معدن و تجارت و جهاد کشاورزی ، استانداری در سالن همایش دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار میگردد.

 

به گزارش صدای مازندران به نقل از سایت سراسری راه شلمچه، دکتر امیرحسن آزادنیا،عضو هیات علمی دانشگاه و دبیر این همایش در خصوص دلایل و ضرورت های برگزاری این همایش گفت: مساحت زیادی از استان مازندران را روستاها تشکیل می دهند،که نشان دهنده اهمیت توسعه روستایی در این استان است.

 

وی با بیان اینکه امروزه یکی از نیازهای محسوس در جوامع روستایی ایجاد آگاهی برای بالا بردن ظرفیت های روستا و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در اقلیم آنهاست، افزود: از جمله دلایل اصلی توجه به این مبحث میتوان به دغدغه ی اشتغال ، کارآفرینی و سرمایه گذاری در جغرافیای روستا اشاره کرد.

 

 

آزادنیا با بیان اینکه آگاهی و آموزش دهیاران و نمایندگان روستاها یکی از مهمترین ابزارها جهت مواجه با چالش بیکاری و مهاجرت به شهرها می باشد، در خصوص جزئیات این همایش افزود: این همایش برای نخستین بار در استان برگزار می شود و خوشبختانه در این برنامه صاحبنظران واساتید و کارشناسان و مسئولان حوزه مدیریت و کارآفرینی حضوری فعال دارند.

 

دبیر علمی همایش مذکور موضوعات محوری این همایش را کارآفرینی و اشتغالزایی روستایی، سرمایه گذاری روستایی و اصول برنامه ریزی برای دهیاری و روستا برشمرد و گفت: سرمایه گذاری در روستاها یک حلقه مفقوده است چون اغلب دهیاران از اصول سرمایه گذاری و روش های جذب سرمایه اطلاع ندارند.

 

این مسئول تصریح کرد: در این همایش روش هایی به آنها آموزش داده می شود که بتوانند این مسائل را حل و برنامه ای خاص برای روستا بر اساس نقاط قوت و ضعف و تهدیدات و فرصتهای موجود در روستا تنظیم کنند.

 

وی یادآور شد: در این همایش سه کارگاه تخصصی در حوزه های کسب و کار و کارآفرینی، برنامه ریزی در روستا با رویکرد استراتژیک و اصول سرمایه گذاری و روش های جذب سرمایه در روستا طراحی شده و اجرا خواهد شد؛ از دیگر برنامه های جانبی این همایش طراحی و برپایی سی غرفه محصولات و خدمات روستایی و صاحبان مشاغل و کسب و کار جهت معرفی مشاغل روستایی است که از این طریق روستاها به معرفی خدمات و محصولات خود خواهند پرداخت.

 

دکتر آزادنیا در پایان تاکید کرد: استان مازندران به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اکولوژیکی استان ارزشمند و پرظرفیتی است و بسیار دغدغه آن را داریم که فرصت های استان را بشناسیم و از این فرصت ها جهت رفع مشکلات اشتغال روستائیان استفاده کنیم و به موازات آن استان مازندران مسیر رو به رشد خود را در مسیر درست، بالنده تر از پیش طی کند.

 

لازم به ذکر است همایش مذکور با مجوز استانداری مازندران و همکاری بنیاد ملی نخبگان برگزار می شود و علاوه بر ارائه جزوات آموزشی در پایان این همایش به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا خواهد شد و علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با دبیرخانه این همایش تماس حاصل فرمایند.

شماره تماس دبیرخانه همایش: 011_44152724

 
نظر شما