امروز سه شنبه 29 آبان 1397
 

 

کد خبر : 7264
تاریخ انتشار : چهارشنبه 02 آبان 1397 - 15:01
تعداد بازدید : 279
چهاردهمین نمایشگاه فرهنگی قرآنی صحیفه سبز افتتاح شد
صدای مازندران: ولی زاده با تاکید بر اینکه ما باید رفتار، اخلاق و حتی نوع مدیریت مان در جامعه قرآنی باشد؛ به این فرمایش امام علی علیه السلام اشاره کرد که می فرماید : حل تمام دردها و مشکلات شما در قرآن است

به گزارش صدای مازندران، چهاردهمین نمایشگاه فرهنگی قرآنی صحیفه سبز با حضور فرماندار ویژه شهرستان بابل، ائمه جمعه بابل و لاله آباد، مدیر کل سازمان تبلیغات استان ، بخشدار مرکزی بابل و تنی چند از مسئولین ادارات شهرستان در محل برگزاری نمایشگاههای این شهرستان(مصلای جمعه بابل) افتتاح شد.

در این مراسم ولی زاده، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصت و ظرفیت مناسبی است برای شهرستان به جهت تقویت انگیزه های قرآنی.این اقدام شایسته ،جزو ضروریت ها و نیازهای امروز اجتماع است.


وی با ابراز امیدواری از برگزاری این نمایشگاه در جهت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ، افزود:خوشبختانه در سطح شهرستان بابل فعالیت های قرآنی از لحاظ کمی از سطح بسیار مطلوبی برخوردار است ؛ اما به لحاظ کیفیت نیاز به تلاش و فعالیت بیشتری داریم.


فرماندار بابل ادامه داد:به همت خیرین و متولیان فرهنگی اقدامات بسیار شایسته‌ای در حوزه فرهنگ قرانی صورت گرفته است و انتظار ما این است که فعالیت های در حوزه قرآنی منجر شود به انس با قرآن ،تدبر در قرآن و مهمتر از همه جریان سازی آموزه های قرآنی در جامعه اسلامی و زندگی شخصی افراد. و در این راستا نهادهای آموزشی و فرهنگی ما باید به سمت و سویی حرکت کنند که قران جایگاه واقعی خودش را در اجتماع پیدا کند و خوشبختانه در سطح شهرستان بابل در این حوزه عملکرد رضایت بخشی را شاهدیم.


ولی زاده با تاکید بر اینکه ما باید رفتار، اخلاق و حتی نوع مدیریت مان در جامعه قرآنی باشد؛ به این فرمایش امام علی علیه السلام اشاره کرد که می فرماید : حل تمام دردها و مشکلات شما در قرآن است و منظور از این دردها و مشکلات، همان آسیب های اجتماعی و اخلاقی و سایر مشکلاتی از این دست می باشد.قرآن در واقع مسیر تکامل انسان را معین میکند.قران و عترت ،نجات بخش زندگی همه انسانها هستند و ترویج مکارم اخلاقی و توسعه آن در جامعه، مرهون قرآن و عترت است.


نماینده عالی دولت درشهرستان بابل در پایان اظهار داشت:امیدواریم برگزاری این نمایشگاه و نمایشگاه هایی از این دست در ارتقای مکارم اخلاقی نقش مهمی را ایفا نماید و وظیفه فرمانداری و تمامی دستگاه‌ها و ادارات شهرستان است که در برگزاری این نوع نمایشگاههاو نمایشگاه‌های فرهنگی نهایت همکاری را داشته باشند.


در پایان مراسم افتتاح هدایایی به کم سن ترین آزاده هشت سال جنگ تحمیلی*مهدی طحانیان که از میهمانان ویژه این مراسم بود اهدا شد. و در ادامه حضار به بازدید از غرفه های نمایشگاه پرداختند.

 
نظر شما