امروز سه شنبه 29 آبان 1397
 

 

کد خبر : 7266
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 آبان 1397 - 13:59
تعداد بازدید : 16
او را در قامت یک مدیر ملی ببینیم
با تحلیل صورت گرفته از 2 دوره حضور مهندس زلیکانی در شورای شهر ساری می توان اینگونه عنوان داشت که وی در راستای کمک به تدوین و تصویب قوانین ومقررات، نظارت بر عملکرد مدیران شهری، نظارت بر مدیران سطوح مختلف و ...

شوراها یکی از مظاهر مهم دموکراسی و مردم سالاری در کشور هستند؛ اگر ظرفیت حقیقی شوراها به درستی شناسایی و به کار گرفته شوند ،می توانند به آرزوهای دیرینه جامعه در جهت تمرکز زدایی از دولت و گسترش دایره مشارکت مردم در امور خود جامه عمل بپوشانند.

 

به گزارش صدای مازندران، تجربه عملکرد نظام شورایی نشان داده که وجود اعضای متخصص و متعهد به امور می تواند ضمن تعالی این تشکل نوپا، مردم را در مسیر میانبر برای رسیدن به خاستگاهشان قرار دهد.اکنون عملکرد اعضای شورای شهر براحتی قابل ارزیابی می باشد.

 

با احترام به همه اعضای شورای شهر که هر یک به نوبه خویش سعی در انجام امورات مردمی دارند اما بی شک مهندس علی اکبر زلیکانی را می توان یکی از پیگیرترین اعضای شورای شهر در مازندران دانست. مشاهدات عینی و گزارشات میدانی صورت گرفته از نحوه رویکرد وی در قبال مشکلات مردم نشان می دهد زلیکانی در رسیدگی به مسائل مردمی، همواره کوشا و حصول نتیجه لازم متناسب با تأمین دیدگاه شهروندان از سوی وی هدفگذاری می شود.

 

از آنجائیکه در وصف عملکرد شوراها در سراسر کشور طی 5 دوره سپری شده، بسیاری از ناکارآمدی ها که بخشی از آن به دلیل عدم پذیرش دولت در تثبت جایگاه شورایی و عملکرد برخی از اعضای شوراها  باعث شده تا مردم آنگونه که باید نسبت به نقش و اثرگذاری اعضای شوراها در حل مشکلاتشان دلگرمی ندارند اما با نگاهی به تلاش بی وقفه مهندس زلیکانی در شورای شهر، می توان این منظر عمومی را تا حد بسیار تعدیل و امیدوارانه به آینده نگریست چرا که مسئولیت پذیری وی می تواند الگویی برتر برای اعضای شوراها در رسیدگی به مشکلات مردم باشد؛ مردمی که در سخت ترین شرایط اقتصادی و معیشتی، رسیدن به آمال و آرزوهای خود را در پیگیری مسئولان می دانند این نقش را نایب رئیس شورای شهر ساری در پارلمان محلی  عملیاتی کرد.

 

با تحلیل صورت گرفته از 2 دوره حضور مهندس زلیکانی در شورای شهر ساری می توان اینگونه عنوان داشت که وی در راستای کمک به تدوین و تصویب قوانین ومقررات، نظارت بر عملکرد مدیران شهری، نظارت بر مدیران سطوح مختلف  و نیز رایزنی های مستمر با دولتمردان برای تحقق برنامه های سازندگی شهرداری و شهر ساری، یک عضو تأثیر گذار بوده است.

 

در تصدیق اهمیت این رویکرد باید اشاره کنیم موارد مورد اشاره از جمله مهمترین وظایف ذاتی شوراهای اسلامی است که بدون مهارت های علمی و دارا بودن پیشینه مفید اجرایی، هیچ گاه قادر به انجام آن نخواهند بود از این رو باید افزود که آشنایی کامل مهندس زلیکانی به قوانین شوراها و سایر قوانین موضوعه در کنار قدرت پیگیری موید این نکته است که وی از شاخصه ای لازم برای حضور در مناصبی بالاتر در حوزه نمایندگی مردم نیز برخوردار است .

 

برای اثبات این موضوع می توانیم از ارتباطات مداوم نایب رئیس شورای شهر ساری با مردم به عنوان اهرمی اصلح در مردمداری وی یاد و خاطرنشان کنیم بهره گیری این عضو شورای شهر از دیدگاه های عالمانه صاحب نظران برای کیفی سازی خدمات به مردم نشان می دهد مهندس زلیکانی در عین درایت و توانمندی بالای مدیریتی، اما از تواضع در برابر افکارعمومی و استفاده از خرد جمعی در پیشبرد برنامه های عمومی شهر غافل نیست.

 

به هرحال انچه که در دیدارهای مردمی مهندس زلیکانی دیده شده، اعتماد و اعتقاد راسخ ساروی ها به این عضو شورای شهر است و مشاهدات موردی خبرنگاران ما حکایت از آن دارد که نایب رئیس شورای شهر ساری علاوه بر پاسخ مناسب به حُسن اعتماد مردم در انتخابات، می تواند نماینده ای مطمئن در ادوار بعدی سطوح مختلف نظام های مردم نهاد باشد

 
نظر شما